logo
shape shape shape shape
AN Kişisel Gelişim Kursu

Hakkımızda

Hasan TUNÇ Kimdir?

Hasan Tunç, 12 Şubat 1971 yılında, Erzurum’un Horasan ilçesinin Yeşilöz köyünde doğdu. İlkokulun birinci sınıfını yeşillikler içindeki köy okulunda okudu. İlkokulun 2, 3, 4 ve 5. sınıflarını Atatürk İlkokulu’nda okudu. 5. Sınıfta Erzurum Anadolu Lisesi sınavlarına girdi. 2 aşamalı sınavın 1. aşamasını kazandı ve 2. aşamada yedeklerden tercih yapmadı. Horasan Lisesi’nin ortaokul bölümüne devam etti. Yine aynı okulun lise bölümündeyken özellikle 11. ve 12. sınıflarda matematiğe olan tutkusu giderek arttı ve öğretmenlerinin dikkatini çekti. Özellikle matematik öğretmenin dikkatini, integral dersinde çekti.

Hayatını bu noktada değiştirenlerden biri de İlyas Karakaya oldu. Erzurum İmam-Hatip Lisesi’nden Horasan Lisesi’ne gelen ve matematiği iyi olan bu arkadaşı sayesinde, matematiğe ilgi ve alakası bir başka boyuta taşındı. Dershane ve kursların olmadığı bu dönemlerde daha sonra da bünyesinde yer alıp hatta ona dereceler katacağı Final Dergisi Dershanesi’yle tanıştı. 1988 yılında ÖSS’de matematiği fule yakın yaptı. 2. ÖYS’de de Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı ve 4 yılda bütünlemeye kalmadan, yeterliliği beklemeden mezun olup İstanbul’a tayini çıktı.

Kurucumuz:
Hasan TUNÇ
about

27 yıllık öğretim hayatı boyunca matematiğe olan tutkusu ve aşkı eş seçimine de yansıdı. Eşi Şule Hanım da çok başarılı olup Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü mezunuydu.

Türkiye’nin en güzide okullarında öğretmenlik yaptı. Matematik tutkusuylakendini 11 yıl görev yaptığı Beyoğlu Fındıklı Lisesi’ne ve Beyoğlu Anadolu Lisesi ilçe zümre başkanlığı görevine adadı. Bu arada Galatasaray Lisesi’nde belletmen olarak 2 yıl kaldı, oradaki öğrencilerle de haşır neşir oldu. Türkiye’nin en iyi okullarından biri olan Galatasaray Lisesi’nde öğrencilerin, beklentilerinin ve çalışma sistemlerinin neler olduğu yavaş yavaş beyninde yer etmeye başladı. Beyoğlu Anadolu Lisesi, Hasan Polatkan, Prof. Dr. Sebahattin Zaim Anadolu Lisesi ve Olimpiyat Eğitimi aldıktan sonra da İstanbul’daki Olimpiyat Takımı’nın ardından Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nden emekli olmaya karar verdi.

İstanbul Olimpiyat Takımı çalışması için İstanbul’un en gözde okullarını alıp İstanbul Erkek Lisesi’ne getirdi ve öğrencileri orada çalıştırmaya başladı. İşte bu bilgi ve birikimlerden yola çıkarak Olimpiyat Akademi Atakent Ihlamur Final, Beykent Sevinç Özel Öğretim Kursu, Bakırköy Sevinç Özel Öğretim Kursu, Atakent Sevinç Kişisel Gelişim Kursları’nın hem kuruculuğunu hem de ilk yöneticiliğini yaptı. Bu bilgi ve deneyimlerden sonra derslerdeki öğrenci seçimi, öğrenci davranışlarını dikkatle incelemesi, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla Türkiye 6.sı Türkiye 7.si ve hatta ilk beş binde 25 tane öğrenci yerleştirmiştir. Kısa sürede bu tür başarılara imza atmıştı ve bu yüzden de bir öğrencinin her anının nasıl olmalı, nasıl planlanmalı ve nasıl değerlendirilmeli gibi sorularla eğitimde yeni bir anın öncüsü olmak için An Eğitim Kurumları’nı kurmaya karar verdi.

Bilgi, birikim, deney sonucunda oluşan 27 yıllık bilgi birikimleri ve bunun sonucunda oluşturmaya çalıştığı disiplinlerarası en iyi geçişi sağlayacak neden, niçin, nasıl, kim buldu, ne zaman buldu, günlük hayatta nerde kullanacağım gibi sorularla bilgiyi yeniden şekillendiren, analizlendiren ve onu ölçeklendiren bir eğitim anlayışı geliştirdi ve bu anlayışın ismi “An” oldu. “Her anınız değerli, her an yanınızdayız.” sloganıyla An Eğitim Kurumları’nın doğmasına sebep oldu. Online eğitime, öğretmenlerdeki teknoloji kullanımına, kendisini yetiştirme gibi özelliklere dikkat ederek böyle bir kadro kurmaya önem verdi. Bir öğrencinin her anını ölümsüzleştirip, Sonsuzluk Kütüphanesi’yle harmanlayıp, 7/24 saat bilgi, sanat ve kültürle donanımını sağlayacak şekilde ilk evresi olan Su, Hava, Tıprak serisinin Su adlı kitabını yazmaya ve yayın hayatına girmeye başlamış oldu.

Sonsuzluk Kütüphanesi

Her öğrencinin hayali rahat ve verimli bir şekilde çalışabileceği ortama sahip olmaktır.

Detaylı Bilgi Al

An Ödev Takip Sistemi

Bir öğrenci düşünün, önünde harika fırsatlara açılan ancak engebeli ve ufak tefek zorlukları olan bir yol ve bu yolda onu hep destekleyen bir kurum...

Detaylı Bilgi Al

Neden AN Eğitim Kurumları?

Çünkü biz, eğitimde fark yaratmayı hedefleyen bir kurumuz. Öğrencilerimize en iyisini sunabilmek için elde ettiğimiz deneyim ve birikimle yola çıktık. Nitelikli ve deneyimli öğretmen kadromuz, öğrencilerimizin bireysel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Modern eğitim metotları, teknolojik altyapı ve zengin kaynaklarla donatılmış sınıflarımız, öğrencilerimize öğrenmeyi eğlenceli ve etkili bir deneyim haline getirir.

Icon
15 Yıllık Tecrübe

Köklü tecrübemizle eğitimde fark yaratıyoruz. Öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlamak için engin bilgi birikimimizi kullanıyor, öğretimde en son teknolojileri ve pedagojik yaklaşımları bir araya getiriyoruz.

Icon
Binlerce Mezun

Kurumumuz, yıllar içinde yüzlerce başarılı mezun vererek, öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamıştır. Öğrencilerimize sunduğumuz özel eğitim programları ve modern eğitim altyapımız, mezunlarımızın kariyerlerinde büyük bir başarı elde etmelerini sağlamaktadır.

Icon
Ferah Kampüs

Öğrencilerimize öğrenmeyi daha keyifli hale getiren, modern ve ferah sınıflarımızda eğitim veriyoruz.

Icon
Global Eğitim Mantalitesi

Tüm öğrencilerimizi evrensel bir perspektife sahip bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.